Poseł Stanisław Piotrowicz

„Dzień Górnika” w Zakładzie Robót Górniczych w Krośnie

7 grudnia 2012r. - W Zakładzie Robót Górniczych Krosno Sp. z o.o. odbyły się uroczystości z okazji „Dnia Górnika”. Tradycyjnie jak co roku obchody górniczego święta rozpoczęły się od Mszy Św. w Kościele Farnym pod wezwaniem Świętej Trójcy w Krośnie. Po uroczystej Mszy Świętej górnicy naftowcy w strojach galowych przemaszerowali przez krośnieńską starówkę pod pomnik Ignacego Łukasiewicza, gdzie złożono kwiaty.

Przemarszowi towarzyszył akompaniament Orkiestry Górniczej. Finałem obchodów „Dnia Górnika” była uroczysta akademia w hotelu Krosno Nafta, podczas której odbyły się liczne wystąpienia gości, a także zostały odczytane listy gratulacyjne.

           Poseł Stanisław Piotrowicz nie mógł osobiście uczestniczyć w obchodach górniczego święta ze względu na konieczność udziału w obradach Sejmu RP przypadających w dniach 5-7 grudnia br. W jego imieniu w uroczystości uczestniczył stażysta Mariusz Zajdel, który odczytał list z serdecznymi życzeniami oraz pozdrowieniami dla wszystkich Górników Naftowców i osób zatrudnionych w branży górniczej.