Poseł Stanisław Piotrowicz

Praca w Sejmie

Praca w Sejmie

Przynależność do komisji i podkomisji sejmowych

oraz zespołów parlamentarnych

 

Poseł na Sejm RP Stanisław Piotrowicz od dnia 16.11.2015 r. przewodniczy Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, a od 25.11.2015 r. jest również członkiem Komisji Ustawodawczej.

Do zakresu działania Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka należą sprawy przestrzegania prawa i praworządności, sądów, prokuratury, notariatu, adwokatury i obsługi prawnej, funkcjonowania samorządów adwokackiego i radcowskiego, sprawy przestrzegania praw człowieka.

Do zakresu działania Komisji Ustawodawczej należą sprawy problematyki legislacyjnej i spójności prawa, współdziałania w organizowaniu procesu ustawodawczego i zapewnienia jego prawidłowości, rozpatrywania projektów ustaw i uchwał o szczególnym znaczeniu prawnym lub o znacznym stopniu złożoności legislacyjnej, sprawy związane z postępowaniem przed Trybunałem Konstytucyjnym oraz wynikające z orzecznictwa Trybunału Konstytucyjnego, a także współudział w przeprowadzaniu kontroli wprowadzania w życie i wykonywania ustaw i uchwał Sejmu oraz koordynacja tych działań.

Oprócz pracy we wskazanych komisjach poseł Stanisław Piotrowicz angażuje się w prace następujących zespołów parlamentarnych:

  •  Parlamentarnego Zespołu Członków i Sympatyków Ruchu Światło-Życie, Akcji Katolickiej oraz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich - od 17.11.2015
  •  Parlamentarnego Zespołu Karpackiego - od 25.11.2015
  •  Parlamentarnego Zespołu ds. Rozwoju Polski Wschodniej - od 28.01.2016


Poseł Stanisław Piotrowicz jest członkiem Krajowej Rady Sądownictwa.

Przynależy również do stałych delegacji parlamentarnych i grup bilateralnych:

  •  Delegacja Sejmu i Senatu do ZP NATO – 28.01.2016 zastępca przewodniczącego
  •  Polska – Stany Zjednoczone Zespół Parlamentarny - 10.03.2016
  •  Polsko-Chińska Grupa Parlamentarna - 10.03.2016
  •  Polsko-Gruzińska Grupa Parlamentarna – 10.03.2016
  •  Polsko–Japońska Grupa Parlamentarna - 11.02.2016
  •  Polsko-Słoweńska Grupa Parlamentarna - 10.02.2016